Požiadať o prednášku
Informácie o prednáške
Cena: bezplatne
Dostupnosť: celoročne
Počet osôb: 20-30
Potrebné materiálové a technické zabezpečenie
neznáme
Poskytovateľ
eRko
Je detská organizácia s celoslovenskou pôsobnosťou. Základom činnosti hnutia je pravidelná mimoškolská práca s deťmi v malých spoločenstvách – stretkách. Program eRka zabezpečujú vyškolení dobrovoľníci. Združuje viac ako 7000 členov. eRko bolo zaregistrované ako občianske združenie v roku 1990.
Prednášajúci
Zaradenie prednášky
Dostupnosť: Offline
Charakter: Pre školyMimoškolské
Témy: Aktívne občianstvo
Cieľová skupina: Deti a mládež
Typ školy: Základné školyGymnáziáStredné odborné školy
Časový rozsah: Do 120 minút

Slovensko, Afrika a migrácia

Priblíženie života v rozvojových krajinách a Dobrej noviny, akcie solidarity slovenských detí a mladých ľudí a tému migrácie z pohľadu aktívneho občianstva a skúseností eRka, slovenskej mimovládnej organizácie, ktorá sa témam spolupráce s rozvojovým svetom venuje už 24 rokov.

Solidarita, rozvojová spolupráca a migrácia sú témy zahraničných politík, ale sú to zároveň témy, ktoré v posledných rokoch rezonujú a rozdeľujú Európsku úniu. Populistickí politici zneužívajú tému migrácie pre svoje účely a vytvárajú atmosféru strachu z migrantov a migrácie. eRko spolupracuje viac ako 20 rokov s partnermi z krajín subsaharskej Afriky. Porozumenie rozvojovým krajinám a iným kultúram rozvíja cez program rozvojového vzdelávania a tiež cez program Dobrovoľníci pre Afriku. eRko spolupracuje so študentmi z Kene, ktorí študujú na vysokých školách na Slovensku a cez ich skúsenosti, pohľad na Slovákov a Slovensko približuje mladým ľuďom pohľad na život cudzincov a migrantov v krajinách Európskej únie.

V prípade záujmu o prednášku, prosím, kliknite na POŽIADAŤ O PREDNÁŠKU alebo napíšte na maros@erko.sk.

Zoznam navštívených škôl

  • 05.12.2019: Gymnázium, Považská Bystrica
  • 15.11.2019: SOŠ Dubnica nad Váhom
  • 23.10.2019: SPŠ dopravná, Trnava